Forums

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vreti sa ne intalnim in Cambridge pe 11 august 2012?
August 12, 2012
9:27 am
shrinkescu
Guest

Ne-am simtit super ieri la Cambridge, am fost doar 13 (numar cu noroc!), quality, not quantity matters...sun was shining, it was a glorious day, vorba englezilor. Radu Chirvasuta, noul nostru website admin este un tanar medic caruia ii prevad si urez mult succes, alaturi de his charming wife, am discutat proiecte de viitor si speram, pe langa unele idei foarte serioase, sa organizam si un Bal al Recoltei SMRUK, devenit deja traditional, in toamna. So watch this space!

CoolClaudiu

PS Multumiri tuturor participantilor de ieri! Mai ales lui Alex Lita, who gave me a lift in his posh Audi, only to get a parking ticket in the end...and refusing that I pay the fine...

August 10, 2012
9:27 pm
Admin
Forum Posts: 73
sp_UserOfflineSmall Offline

Am trecut prin Cambridge astazi dupa-amiaza si era o vreme superba, ideala! 🙂 Sa fie si maine cel putin la fel.

Pe maine!

August 10, 2012
3:28 pm
London, Chelmsford
Moderator
Forum Posts: 98

Eu deja mi-am facut bagajele!

Smile

August 10, 2012
8:31 am
shrinkescu
Guest

Deci...pe maine! Prognoza meteo favorabila, hurray!

CoolClaudiu

August 9, 2012
4:42 pm
shrinkescu
Guest

Perfecta harta Radule, merci mult, au confirmat deja prezenta cativa colegi care imi sunt foarte dragi, abia asteptam sa ne intalnim si cu tine!

CoolClaudiu

August 9, 2012
4:37 pm
Admin

Multumim, draga Claudiu, pentru ca ne alimentezi entuziasmul pentru apropiata intalnire! Esti un Master of Ceremonies de nadejde Smile

Pentru ca sa ajungeti usor, iata harta cu locatia.

Pe curand!

Radu 

August 9, 2012
9:12 am
shrinkescu
Guest

Deci, pe poimaine, sambata la ora 2 pe malul raului Cam! Va astept, cu mic, cu mare, poate avem noroc si de soare!

CoolClaudiu

August 3, 2012
5:55 pm
shrinkescu
Guest

Ce pacat ca nu poti veni, Crys!

CoolClaudiu

August 3, 2012
4:50 pm
Horsham, West Sussex
VIP Member
Forum Posts: 166

Claudiu, poate reusesti tu sa mobilizezi farmacistii. Dupa cum bine se observa, activitatea acestora pe forum este cat se poate de  scazuta. 

Nu caut cauze sau motive, dar breasla noastra nu a dat niciodata dovada de unitate.

Exista desigur si exceptii, pe langa toti cei care dau sfaturi si indrumari pe acest forum.

Oricum , va urez distractie placuta!

Cristina

August 3, 2012
9:18 am
shrinkescu
Guest

M-as bucura sa vina pe 11 august 2012 la Cambridge si farmacisti romani din UK, am observat ca Raluca C. si Crys si Dana K si altii au postat multe raspunsuri foarte folositoare pe acest forum, care are vizualizari extrem de numeroase pe teme farmaceutice...Eu cred ca avem nevoie de ajutor in SMRUK de la colegii farmacisti si e o ocazie placuta acum pe 11 sa strangem legaturile...

CoolClaudiu

August 1, 2012
6:46 pm
shrinkescu
Guest

Eu cred ca va fi si soare!

CoolClaudiu

August 1, 2012
6:15 pm
Admin

Iar daca nu va fi soare, sa fie voie buna care sa compenseze. 🙂

Radu C

August 1, 2012
3:07 pm
shrinkescu
Guest

Mai sunt 10 zile...sper sa ne revedem intr-o zi cu soare la Cambridge, hedonistilor!

CoolClaudiu

July 22, 2012
11:49 am
shrinkescu
Guest
Dragilor,
Sper ca puteti sa va alaturati noua la pub-ul Fort St George in ziua de sambata 11 august la 2pm in Cambridge, sa il intalnim "pe viu" pe noul nostru Website Administrator, Radu Chirvasuta, very soon to become Dr Radu Chirvasuta. It is an informal meeting, sa ne mai descretim fruntile. Children are welcome si au unde sa se zbenguiasca din plin…Eu am mai fost de cateva ori la pub-ul Fort St George, pe malul raului Cam, midsummer common, in plina natura si aproape de vestitele Colleges si parcurile orasului. Se mananca bine si convenabil, au ale-uri vestite si vinuri bune, sunt sigur ca ne vom simti cu totii foarte bine si poate se opresc si ploile astea interminabile pana atunci. La doi pasi de acest pub se afla un restaurant (Midsummer House) care se lauda cu doua Michelin stars, am fost acolo doar odata, cu ceva ani in urma si cred ca le merita din plin, dar cu aceasta ocazie prefer Fort St George, recesiunea nu poate fi ignorata! Puteti veni direct acolo, noi ne ducem precis, vrem sa-l cunoastem mai bine pe Radu C., iar eu imi mai rascolesc putin cu aceasta ocazie amintirile din perioada de specializare in acest vestit oras universitar, acum 12 ani…offfff…fugit irreparabile tempus…
Nu e nevoie sa confirmati dorinta de a veni, vine cine vrea/poate, aduceti prieteni chiar daca nu lucreaza in domeniul medical daca vreti, eu m-as bucura sa revad friendly faces de la ultima Intalnire Anuala oficiala SMRUK si va promit ca daca se schimba ceva in program, voi anunta pe acest forum precis!
CoolClaudiu
Vicepresedinte SMRUK (i)responsabil cu organizarea de intalniri stiintifice si sociale
PS Membrii "aripii hedoniste SMRUK" vor primi portii duble de mancare si bautura in acelasi pret (sanchi)
Forum Timezone: Europe/London

Most Users Ever Online: 98

Currently Online:
19 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

ioana: 788

Larisa: 725

Fanu: 717

Alin: 402

Gabi Badea: 402