Forums

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Balul Martisorului 2012...do come along!
February 28, 2012
11:21 pm
shrinkescu
Guest

Suntem deja 80 inscrisi pt sambata!!! Ora inchiderii!!!

CoolClaudiu

February 24, 2012
7:43 am
shrinkescu
Guest

Deviza mea e..."always ready", hahaha...

CoolClaudiu

February 24, 2012
12:23 am
Member
Forum Posts: 788
sp_UserOfflineSmall Offline

that's it..........Laughready for a big party???????????Wink

February 23, 2012
10:00 pm
shrinkescu
Guest

It's gonna be the biggest crowd so far! I would not be surprised, given how many have confirmed already their presence, to see 70 or even 80 revellers arrive on Saturday the third of March at Casa Romaneasca Restaurant, Edmonton! Bravoooooooooooooooooooooooooooooooooo!

CoolClaudiu

February 22, 2012
2:14 am
Hastings
Member
Forum Posts: 34

Din zona Hastings ne-am "adunat" trei asistenti(plus jumatatile) si inca astept alte confirmari.

February 20, 2012
10:52 am
Member

super!nici nu ma asteptam sa fie altfel!!!stiam k romanii sunt un popor unit...am crescut pe meleagurile lui Cuza ,iubesc asta!Smile

February 20, 2012
7:58 am
shrinkescu
Guest

Super! Mai e putin si ne revedem cu totii!

CoolClaudiu

February 20, 2012
4:06 am
Hastings
Member
Forum Posts: 34

Waaaaaaw!!!
Ma faceti sa rosesc... Dar ma bucur in acelasi timp, ca am reinviat colaborarea. Sper sa fie mult mai fructoasa anul acesta.
Catalin e un "amic" mai vechi, din breasla asistentilor, un roman adevarat, gata oricand sa sara in ajutorul celui aflat la necaz. Ne cunoastem de ceva vreme, mai mult de pe romani-online, unde ne ducem "veacul", chiar am baut si un trascau impreuna la una din intalnirile recente. M-ar incanta in mod deosebit o reintalnire la o petrecere romaneasca.

Va multumesc inca o data.

February 18, 2012
5:06 pm
shrinkescu
Guest

Pt iubitorii fotbalului (si mai ales pescuitului) de inalta calitate, bravooooooooooooo! Vine Mutuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Cu sotia, bineinteles...

CoolClaudiu

February 18, 2012
1:43 pm
Member

Yesss!Mutu a reactionat..Ramane doar sa rezolve cu job-ul!Hai Mutu...lumea te vrea!Smile

February 17, 2012
3:59 pm
shrinkescu
Guest

Bravooooo Ioanaaaaaaaaaaaa!

CoolClaudiu

February 17, 2012
2:40 pm
Member

Cata,ma bucur...Pe Mutu incerc sa-l contactez eu pe forumul unde e .foarte activ...Sper sa obtin ceea ce visez-o colaborare  si..sa fim cat mai multi asistenti .E un pas si ..trebuie  sa-l facem!

PS.Pt Claudiu(shrinkescu)-confirmarea mea am trimis-o...!

February 17, 2012
10:24 am
shrinkescu
Guest

Cu cat mai curand confirmi prezenta Cataline, cu atat mai bine, pt catering arrangements. Esti binevenit, ca toti lucratorii romani cumsecade din sistemul de sanatate britanic, cu prietenii lor cu tot, the more the merrier! Oare unde au disparut "Mutu" si sotia lui? Asistenti medicali si ei, au participat la o intalnire SMRUK la 1, Belgrave Square si am vazut cateva postinguri pe forum, cu un urias peste in brate, apoi au disparut...pacat!

CoolClaudiu

February 17, 2012
6:55 am
Member
Forum Posts: 5

Salutare tuturor, e prima mea postare aici pe acest forum, care mi-a fost indicat tocmai pentru acest bal de o asistenta medicala de aici din UK,

ma numesc Catalin si sunt asistent medical aici in UK de prin 2005,as dori sa ajung si eu la acest eveniment,

care ar fi ultima data cand ar trebui confirmata prezenta? 

Nu ar fi mari probleme cu a fi liber caci lucrez doar prin agentii, dar, e vorba de organizat transport/cazare eventual,

nu se merita condus back home dupa toate ofertele alea de CotnariLaugh, care , venind vorba,

se afla la doar cca 70 de Km de locul meu de bastina in Romania!!

February 15, 2012
2:40 pm
shrinkescu
Guest

Dragi colegi si prieteni,

Mai e putin si vine Balul Martisorului! Nu uitati sa imi scrieti la shrinkescu@aol.com sa va pun pe lista! Ne-am strans deja multi si foarte simpatici, dar vreau sa doboram recordul de peste 60 din primavara trecuta...

CoolClaudiu

February 8, 2012
7:49 pm
Moderator
Forum Posts: 120

Nu uita si de Martisor! E obligatoriu pentru toate reprezentantele sexului frumos. Propun un concurs pentru cel mai inspirat/fantezist Martisor!

Alex 

February 8, 2012
12:40 pm
shrinkescu
Guest

Bravooooooooooo! The more, the merrier!

Vreau sa precizez ca dress code la Balul Martisorului e "smart casual", spre deosebire de Balul de Craciun, care e un "black tie event"...

CoolClaudiu

February 7, 2012
7:17 pm
London, Chelmsford
Moderator
Forum Posts: 98

Sigur o sa ne distram de minune asa cum s-a intamplat de fiecare data!

Va rugam sa incercati sa confirmati prezenta sa stim cat loc de dans ramane!!! (f. important! -:)).

Va rugam sa luati voia buna cu voi si tolba cu bancuri !

February 7, 2012
6:36 pm
shrinkescu
Guest
Dragi colegi, iata si mult asteptatele detalii! Va asteptam la Balul Martisorului SMRUK cu mic cu mare pe 3 martie 2012, de la ora 5 pana tarziu! Puteti aduce cu voi rude si prieteni cumsecade, chiar daca nu lucreaza neaparat in domeniul sanatatii.

Restaurantul Casa Romaneasca din nordul Londrei (2 Sebastopol Road, Edmonton, London N9 0QH, Tel: 020 8803 8409 / 079 3150 6912 ) ne pune la dispozitie intreaga sala de la etaj, unde avem ring de dans si un bar bine aprovizionat. Meniul va costa £20 de persoana (meniul pt copii doar £7), e inclusa muzica (muzica "live" initial, muzica romaneasca de toate genurile, continuand cu discoteca) dar platim separat pt bautura. Pe langa soft drinks, vom putea comanda vin de Murftlar, Cotnari, Beciul Domnesc (£12.50/sticla), bere si "bauturi spirtoase".

Starter, la alegere: Ciorba de vacuta/ciorba de burta/platou rece

Main course, la alegere: mici/friptura porc/friptura pui (la gratar), cu garnitura de cartofi taranesti si salata de varza cruda

Desert: Placinta de branza facuta la Casa Taraneasca

Suna bine, nu? Vom manca, bea si dansa, vom mai uita de stresul de zi cu zi si vom face networking, ceva de care toti avem nevoie, mai ales noii veniti si cei la inceput de cariera, care merita mult sprijin si sfaturi valoroase…

Ca sa evitam debusolarea staffului de la restaurant, va rog mult sa confirmati la shrinkescu@aol.com daca veti da curs invitatiei!

Va asteptam cu drag!

Claudiu (in numele SMRUK)

January 25, 2012
10:10 pm
shrinkescu
Guest

Bravoooooooooooooooooooooooo! Promit amanunte in curand...watch the home page!

CoolClaudiu

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/London

Most Users Ever Online: 98

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

ioana: 788

Larisa: 725

Fanu: 717