Forums

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
GMC inregistrare si licenta dupa 25 iunie2014
December 9, 2014
9:43 pm
shrinkescu
Guest

Merci draga Cronos pt foarte utilul feedback!
Claudiu

December 9, 2014
8:08 pm
New Member
Forum Posts: 2
sp_UserOfflineSmall Offline

Asa cum am promis, revin cu detalii

Din pacate IELTs este necesar..... acel "may ask" nustiu daca este aleatoriu sau obligatoriu dar pentru mine cel putin asta mi s-a transmis prin mail. Registration pe baza la documentele mentionate de ei, iar license to practice vine numai dupa proof ca sti limba engleza.
Oricum ei te suna dupa ce iti trimit mail sa te anunte ce trebuie facut, foarte politicosi si prietenosi. Oarecum bizar ca tu porti o conversatie in engleza si trebuie sa le aduci dovezi ca sti limba engleza, dar hey..new rules..

Succes mai departe celor care se inscriu in GMC si ne vedem la examenul IELTS :D

December 5, 2014
4:25 am
hoxzvdunci
Guest
14sp_Permalink
Awaiting Moderation

November 29, 2014
6:50 pm
shrinkescu
Guest

Eu nu stiu exact regulile, ca sunt prea "batran", dar stiu ca e esential sa stii cat mai bine, perfect daca se poate, limba tarii in care vrei sa profesezi ca doctor. Daca poti sa aduci si o dovada oficiala ca stii limba engleza bine, ceva de genul IELTS, cu atat mai bine...
Tin pumnii,
Claudiu

November 29, 2014
1:41 pm
New Member
Forum Posts: 2

Se mai stie ceva de IELTS obligatoriu sau nu pentru membrii UE ?
Pe site nu mentioneaza nicaieri ca este obligatoriu , tot ce apare pentru EEA este " we may ask you for proof ...." iar pe articolul publicat tot pe GMC e trecut "At the moment we can only do this for International Medical Graduates"

Dupa ce am trimis un mail la GMC am primit un raspuns destul de vag dar cu aceasi exprimare " we may ask"... De aici eu trag concluzia ca nu e obligatoriu, doar ca nu inteleg care sunt circumstantele pentru acel "may ask"...pe baza ID check, check aleatoriu pentru useri... .
In caz ca nu mai posteaza nimeni, eu sapt viit ma preg sa trimit aplicatia, astept apoi sa vad ce imi raspund si va notific daca e adevarat

November 15, 2014
2:45 pm
Member
Forum Posts: 15

Ai dreptate Adrian.....iti multumesc ptr sfaturi...eu vreau sa ma inscriu sapt viitoare in GMC....sper sa fie totul ok...ms.

November 15, 2014
12:50 pm
Member
Forum Posts: 65

Salut Sorana și RamoAli

Uite, am să vă spun un secret. Nouă (adică oamenilor care deja sunt în sistem), ne place să ajutăm oameni serioși care vor să vină aici.

Un mod de a demonstra că sunteți serioși este să arătați că v-ați făcut temele. Eu personal m-aș simți jenat să intru pe un asemenea forum și să întreb "Cum pot să vin în UK?" ori alte întrebări la fel de generale. Pentru că vedeți voi, răspunsul la întrebarea asta nu e simplu, e chiar teribil de complex și ia mult timp să-l scrii.

Dacă v-ați fi făcut temele, nici n-ați mai fi întrebat ce acte vă trebuie pentru GMC, sau dacă e IELTS obligatoriu, pentru că am răspuns ( http://www.smruk.org/forum/ask.....brie-2014/ ), și s-a răspuns la întrebarea asta pe acest forum. Trebuie doar răbdare și un pic de motivație să o cautați și nu să așteptați pară mălăiață. Pentru că vă asigur, voi aveți mai mult timp să cautați acele răspunsuri, decât avem noi să le scriem și rescriem de zeci de mii de ori.

Ajutați-mă să vă ajut.

-Adrian

November 15, 2014
12:42 am
Member
Forum Posts: 15

Si eu as dori sa stiu ce acte se mai cer ptr GMC inafara de diploma referinte si taxa....stie cineva exact?

November 9, 2014
12:45 pm
RamoAli
Guest

Bună! Am sperat că o să vină cineva cu lămuriri în ce privește IELTS-ul... Chiar nu s-a mai înscris nimeni? E obligatoriu IELTS-ul?

August 7, 2014
9:33 am
shrinkescu
Guest

Poate asta e explicatia de ce nu se mai inscrie nimeni, draga Loredana…:))

Mult succes,

Claudiu

August 7, 2014
9:10 am
Member
Forum Posts: 7

Draga Gabriela,

Multumesc pentru informatie si va  doresc mult succes in continuare!

Se pare ca nu se mai inscrie nimeni in GMC....

Loredana

August 7, 2014
9:10 am
Member

Draga Gabriela,

Multumesc pentru informatie si va  doresc mult succes in continuare!

Se pare ca nu se mai inscrie nimeni in GMC....

Loredana

July 31, 2014
7:05 pm
VIP Member
Forum Posts: 402

Se pare ca sunt mai multe modalitati de a demonstra cunoasterea limbii engleze: aici

Gabi

July 29, 2014
5:18 pm
Member

Draga mea Gabriela,

multumesc pentru raspuns  si pentru timpul acordat citirii  acestui post.

Din articolul lor si eu am inteles ca fara examenul IELTS promovat cu 7,5, GMC - ul nu va elibera  licenta in UK.

Am sunat la GMC saptamana trecuta si m-au informat ca nu este nevoie de examn ptr ca sunt cetatean UE.

Speram sa se fi inregistrat cineva dupa  data  de 25 06 2014 in  GMC si sa-mi ofere mai multe detalii...Smile

Loredana

July 29, 2014
6:43 am
VIP Member
Forum Posts: 402

Draga Loredana,

Intelegerea mea este ca tb sa ai IELTS luat cu nota 7,5 pt a te inscrie in GMC acum. Daca vrei sa lucrezi in UK, tb sa ai licenta, care probabil se acorda odata cu inregistrarea in GMC. Pt orice nelamuriri, te sfatuiesc sa-i contactezi direct pe cei de la GMC.

Numai bine,

Gabi

July 28, 2014
5:53 pm
Member

Buna,

http://www.gmc-uk.org/doctors/...../24556.asp

Stie cineva  care este procedura de inregistrare  in GMC si  de primire a licentei  in UK dupa data 25 iunie 2014?

GMC -ul va cere obligatoriu examneul IELTS promovat cu 7,5 la inregistrarea in GMC ? Sau cerinta notei de 7,5 va fi obligatorie doar  pentru acordarea licentei? 

S-a inregistrat cineva dupa aceasta data? Cum se procedeaza in prezent?Confused

Multumesc anticipat pentru raspuns,

Loredana

Forum Timezone: Europe/London

Most Users Ever Online: 98

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

ioana: 788

Larisa: 725